STATEK SALAJNA - rodinný penzion - ubytování na statku

STATEK SALAJNA - rodinný penzion - ubytování na statku v západních Čechách

V dnešní velmi hektické době nabízí penzion Statek Salajna především zastavení, klid a pohodu v romantickém vesnickém prostředí.

Statek byl budován s citem, precizně a ve vysokém řemeslném standardu. Zařízení interiéru bylo rovněž vybráno velice pečlivě, každý kus nábytku má, stejně jako celý statek, svou historii.

Že se jedná o zdařilou rekonstrukci kulturní památky svědčí nominace a následné ohodnocení v soutěži Stavby Karlovarského kraje 2014, kde jsme se umístili na prvním místě pro oblast zachráněné památky, a nominace na památku roku 2014 vyhlášenou Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Součástí statku jsou tři budovy, které tvoří téměř uzavřený dvůr. V hlavní, hrázděné budově se nachází penzion. V druhé budově, která kdysi sloužila jako maštal, je v současné době velká společenská místnost s krbem. Třetí budova je otevřená kolna, kde je v prvním patře umístěna malá expozice starého zemědělského, řemeslného a domácího nářadí a náčiní. V přízemí kolny je možnost posezení.

Hrázděná budova

V hrázděné budově jsou dva mezonetové apartmány, dva samostatné pokoje a velká společenská místnost. Všechny prostory statku mají WIFI připojení. Celý objekt je ekologicky vytápěn tepelným čerpadlem země – voda.

Pokoje

Celková kapacita penzionu je 20 lůžek, tři volně přemístitelné přistýlky a rozkládací gauč pro dvě osoby. Penzion disponuje také dětskými postýlkami a jídelními židličkami.

Apartmán „U cesty“ - STATEK SALAJNA

Apartmán „U cesty“

Mezonetový apartmán s ložnicí, hlavním pokojem s kuchyní, koupelnou s WC a samostatným WC. V hlavním pokoji je televizor. Kuchyň s jídelním koutem jsou plně vybavené k přípravě jednoduchých pokrmů a příjemnému stolování.
V ložnici jsou tři samostatné postele. V hlavním pokoji je dvoulůžko, jedno lůžko pro dítě (délka 170 cm) a možné je spát i na rozkládacím gauči (2 osoby). Dále je zde možnost přistýlek.

Vhodné i pro delší pobyt.

Apartmán „U potoka“ - STATEK SALAJNA

Apartmán „U potoka“

Mezonetový apartmán s ložnicí, hlavním pokojem, kuchyní, koupelnou s WC a samostatným WC. Samostatná kuchyň s jídelním koutem je plně vybavená i pro větší vaření a dlouhé stolování. V obývacím pokoji je televizor.
V ložnici je jedna samostatná postel a jedno dvoulůžko. V obývacím pokoji jsou dvě postele. I zde je možnost umístění přistýlky.

Vhodné i pro delší pobyt.

Pokoj „U rybníka“ - STATEK SALAJNA

Pokoj „U rybníka“

Samostatný pokoj v přízemí objektu s vlastním sociálním zařízením a krásným výhledem na rybník. Kapacita pokoje jsou čtyři (pět) lůžka – jedno dvoulůžko a jedna palanda pro 2 - 3 osoby (šířka spodní postele je 120 cm).

Pokoj „U komína“ - STATEK SALAJNA

Pokoj „U komína“

Pokoj v třetím podlaží objektu se samostatným sociálním vybavením o celkové kapacitě tří lůžek – jedno samostatné lůžko a jedno dvoulůžko.

Společné prostory

Společné prostory - STATEK SALAJNA Zahrada - STATEK SALAJNA Zahrada - STATEK SALAJNA Dřevěná kolna - STATEK SALAJNA Maštal - STATEK SALAJNA

V hlavní místnosti lze navodit příjemnou domáckou atmosféru přitápěním v nádherných kachlových kamnech. Komfort těchto kamen přináší i možnosti spaní „na peci“ na pravých ovčích kůžích, což může být pro návštěvníky nezapomenutelných zážitkem. Další raritou těchto kamen je zabudovaný kamnovec, který se kdysi využíval pro ohřev vody a byl nepostradatelnou součástí každé kuchyně.

Ve společenské místnosti je velká, plně vybavená kuchyně, jídelna a příjemný odpočinkový koutek. Tato místnost je vybavená televizorem. Pro společenskou místnost slouží samostatné WC.

Zahrada

Statek je ze tří stran obklopen oplocenou zahradou, jejíž dominantou je rybník s množstvím různých druhů ryb (pstruzi, kapři, úhoři a líni).

Zbývající stranu zahrady tvoří Šitbořský potok, který poskytuje mnoho zábavy především dětem a stává se příjemným místem pro relaxaci dospělých. Potok je oficiálním rybářským revírem (č. revíru 433021).

Venkovní posezení

Areál penzionu nabízí několik možností příjemného venkovního posezení. Při nepřízni počasí je možné využití krytého sezení. Pokud neprší, nabízíme posezení u ohniště nebo kdekoli jinde na rozlehlém pozemku zahrady.

Parkování

Je možné na přilehlém parkovišti statku.

Dřevěná kolna

Otevřená dřevěná kolna byla kdysi neodmyslitelná součást každého statku. Stály zde zemědělské stroje, nářadí, uchovávalo se zde seno. V současné době je v nově vybudované kolně (repliky původní) umístěna malá expozice historického řemeslného a zemědělského nářadí. V přízemí kolny jsou nyní prostory pro posezení nebo pořádání oslav.

Maštal

Budova maštale byla zachována v její původní podobě, jen její účel se podstatně změnil. Nyní je zde velká místnost s profi kuchyní a barem. V budově maštale se dá příjemně posedět v křesle u krbu, uspořádat rodinnou oslavu nebo zorganizovat jógový víkend.

Webdesign © graficool